Burun Ameliyatı Fiyatları 2020

 Burun Ameliyatı Fiyatları 2020

Burun Ameliyatı Fiyatları 2020

Burun ameliyatları fiyatları, birçok şehre göre farklılık göstermektedir. Burun ameliyatı fiyatları 2020 yılında da bu işlemi gerçekleştiren kliniğin belirli fiyattan uygulanır. Yüz eksikliklerini saklamak için sadece kozmetik ürünleri değil estetik ameliyatı da çok yardımcı olur. Burun estetiği burun şeklini değiştirmek için çok yaygındır. Nasıl ameliyat yapılır bu makalede açıklayacağız.

Burun ameliyatı fiyatları 2020

Burun ameliyatı fiyatları 2020

Peki burun önemli bir yüz özelliği midir.. Bazı kişilerin burnu yüzü süsler ya da başkalarının burnu ise tam tersi yüz görünüşünü bozar. Çok eskiden beri kadınlar güzel görünmek ister. Bu nedenle eski zamanlardan beri insanlığın yenilenebilecek yönlerini estetik cerrahisi keşfetmek amacındadır. Sadece 19. yüzyılda burun estetiği yöntem olarak gelişmiştir. Bunun için cerrah Johann Friedrich Dieffenbach’a teşekkür etmeliyiz çünkü o ilk burun estetik kurallarını açıklayan doktordur.

Yan burun estetiği nedir? Rinoplasti burnu ayarlamak, burnu yeniden yapmak ya da bütün burun şeklini değiştirmek demektir. Bazı kişilerde sadece burun ucu plastik yapılıyor. Böyle ameliyat kısa ve kolaydır.

Böyle ameliyat on sekiz yaşından sonra yapılır. Ama buna da dikkate almalıdır insan burnu sadece yirmi yaşında tam olarak gelişiyor. Bu nedenle burun ameliyatını yirmi yaşından kırk yaşına kadar yapmak daha uygundur. Neden kırk yaşına kadar, çünkü, kırk yaşından sonra burun dokuları daha uzun zaman iyileşiyorlar, sağlıklı olmak için daha fazla zamana ihtiyaç vardır.
Genç kızlar bunu bilmelidir. Ameliyat yapmadan önce psikoloğa gitmeli çünkü burun güzel olabilir ama ilgili kişi bunu beğenmiyor olabilir. Sadece bu yüzden ameliyata gitmemeli. Bazen ameliyat yapılan kişilerin yüzü kötü olabiliyor, bu yüzden iyi düşünmeli.

Ameliyat eğer burun kamburu varsa yapılabilinir. En sık meydana gelen kusurdur bu ve kolayca cerrahi müdahale ile çözülebilinir. Çarpık burun normal nefes almayı engeller, bu nedenle ameliyat ile sorun olmaktan çıkartılabilinir.

Burun Plastik Türleri

İki tür vardır:

1. Açık. Burun kanatlarını cerrah keser. Burun çok deformasyona açık ameliyat yapılır. Burun daha kısa sürede oturur

2. Kapalı. Çoğu cerrahlar kapalı ameliyat yaparlar. Saklı bölgelerde kesik yapılır dikişler görünmez.

Ameliyatsız Yöntemler

Modern teknoloji ameliyatsız da burnu iyileştirir.

1. İğne ile yapılabilir. Küçük eksikleri çözmek için çok ince iğne ile hyaluronik asit veya silikon burna enjekte yapılır.
2. İplik. Burun ucu ve kanatlarının şeklini değiştirmek için küçük delikler özel ipler ile yayılır.
3. Lazer. Burun kıkırdak dokusunu yumuşatmak için lazer kullanılır.Bu prosedür ameliyata hazırlanmak için yapılır.

Ameliyatlar

Bir kaç tipe ayrılır:

1. Burun kanatları plastiği
2. Ucu düzeltme. Çok yukarıya çıkan burnun düzeltilmesi.
3. Burun delikleri arasını kesmek, burnu daraltma veya kıkırdak genişletmek .
4. Burun düzeltmesi. Burnun kamburu ya da çarpık olduğunda düzeltilir .
5. Nefes alma problemleri olursa ameliyat yöntemi uygulanır. Burun yolları düzeltilir nefes almak için.
6. Elektrokoter. Elektrikle burun mukoza düzeltilir.
7. Kıkırdağı uzatmak için, kulaklar veya burundan greft alınır.
8. Rekonstrüktif. İkinci kere yapılan ameliyat eğer ilkinde yanlış ameliyat yapılmışsa.

Form seçimi

Her insanın kendi kemik ve kıkırdak burun şekli nedeniyle ameliyata hazırlamak için burun modeli yapılır. Burun , yüzün görünüşü için çok önemlidir Bunun için doktor çok iyi incelemeli önceden nasıl ameliyat yapılması için.

Burun Düzeltme Sebepleri

Bazı kimseler burun şeklinden şikayet ediyor ve onun için estetik ameliyatı yaptırıyor, kendisini daha güvenli toplum arasında hissetmek için.Ya da bir başkası sağlıklı, iyi nefes almak için . Son sebepler daha önemli ve mantıklıdır.

Plastik Yapma Faktörleri

•Çok geniş ve ya dar burun kanatları;
•Doğuştan ve ya sonradan gelen bir eğrilik;
•Yukarıya çıkan veya aşaya bakan uç;
•Yanlış pozisyon nazal septum;

Burun Sırtı Düzleştirme

Her kişi burun kemerini beğenmiyor onu eksik gibi görüyor, bu nedenle kurtulmak için ameliyat yaptırıyorlar. Bu sebepten de ameliyat yapılır:
• Kemeri düşme, dövüş ya da kazadan sonra düzeltme
• Başarısız bir rinoplastiden sonra.

Burun Küçültme Ameliyatı

İlk neden insanlar burun küçültmek istiyorlar, aşırı büyük boyutu olduğundan. Sadece bu tek sebebi değil başka nedenler de vardır:
• kemerli burun;
• burun asimetri;
• burun eğriliği , kişi normal nefes alamıyor;
• kırık ya da diğer travmalar;
• çok büyük burun.

Estetik Ameliyatının Yasak Olduğu Durumlar

Çok istense bile de bazı kişileri ameliyat yapmak yasaktır:

•20 yaşına kadar, çünkü yüz kemikleri henüz tam olarak oluşmamıştır;
•40 yaşından sonra, uzun süre iyileşemiyor;
•kalp-damar sistemi patoloji;
•diyabet;
•karaciğer ve böbrek hastalığı;
•kötü kan pıhtılaşması;
•iltihab burun bölgesinde;
•viral enfeksiyonlar;
•onkolojik hastalıklar.

Reabilitasyon dönemi ameliyattan sonra zor zamandır çünkü burunda çok acı olacaktır ve sadece ağızdan nefes alınır çünkü burun kapalı bantla. 2 – 3 gün burunda kanama olur ama daha sonra geçer. Gözler ve burun alanlarında ödem olur ve aynaya bakarken biraz korkutur bu hal. Her şey zamanla geçer ve iyileşir.

Doktor burun için özel bir bandaj kullanır ve yaklaşık 10 günden sonra bandajı kaldırır. Burun şekli 2 hafta sonra görünmeye başlar, ama altı ay veya bir yıl sonra tamamlanır. Bir hafta sonra doktor makyaj yapımı için bayanlara izin verir. Bir süre antibiyotik içmek zorunda kalınır iltihabı önlemek için.
Bazen hasta ameliyattan sonra burun şeklini beğenmeyebilir ve yine ameliyat yaptırma kararı verebilirler. Olabilir ama sadece 6-7 ay geçmeli birinci ameliyattan sonra.
İlk üç hafta rinoplastiden sonra spor yapmamalı ve daha fazla dinlenmeli travma geçirmemek için.

Burun Estetiği Ameliyatı Fiyatları

Fiyatlar çok faklıdır 3000 ile 10000 TL’ye arasında kadardır.Daha yüksekte olabilir, bu hastane ve kliniğin durumuna göre değişkenlik gösterir. Ayrıca anestezi, analiz, danışmanlık, hastanede yatmak da ekstra masraflar yaratabilir. Diğer fiyat faktörleri klinik, uzmanın ne kadar iyi ve ünlü olduğu , hasta yaşı vs.

SGK Burun Ameliyatını Karşılar mı

Burnu sadece estetik açıdan düzelttirmek için yapılan operasyonları SGK karşılamaz. Ancak nefes alma zorluğu çeken kimseler için ya da KBB’nin müdahil olduğu diğer olasılıklar da SGK yardımcı olabilir.

Hasta Sağlık

Hasta Sağlık sitesinde alanında uzman hekimlerin, diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin ve psikologların görüşlerine yer veriyoruz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!