Brotox Nedir?

 Brotox Nedir?

Brotox Nedir?

Erkeklerde yapılan botoks işlemi, son dönemde oldukça popüler hale gelmiştir. Erkekler için uygulanan botoks işlemi, brotox ve brotoks isimleriyle adlandırılmaktadır.

Brotox, sadece yaşlı görüntüyü ortadan kaldırmakla kalmıyor, aynı zamanda yüzdeki gerginlik, sertlik, üzgün ve endişeli olma ifadelerini de değiştiriyor. Yüzdeki ifadeler ve yaşlılık belirtilerini kontrol altına almak isteyen erkeklerin sayısının artmasıyla birlikte erkek botoksu (brotox) popüler hale gelmiştir.

Botox (Botoks) ve Brotox Farkları

Kadınlara uygulanan botoks işlemi ile erkeklere uygulanan botoks (brotox) işleminin farklılıkları bulunmaktadır. Brotox, tamamen yüzün kas yapısı ve kuvvetine göre yapılmakta ve yüz ifadesini değiştirmemektedir. Brotoks işlemi, her erkeğin karakteristik yüz yapısı ve yüz ifadelerine göre özel olarak planlanmaktadır.

Kadınlarda göz çevresi ve kaz ayağı bölgelerine sıkça botoks işlemi uygulanmaktadır. Erkeklerde ise bu bölgelerde fazla kırışıklık oluşmamaktadır. Bu nedenle erkeklerde alın bölgesi, göz altı torbalanması ve gülme kaslarına işlem uygulanmaktadır. Kadınlardaki botoks işlemindeki gibi gergin ve pürüzsüz uygulama brotox için geçerli değildir. Brotox işleminde minimal düzeyde verilen enjeksiyonlarla mimiklerde donma, yüzde şaşkın ve gergin ifade oluşmamaktadır. Bu işlem, yaşa ve yüzün yapısına uygun şekilde gerçekleştirilmektedir.

Erkeklerin yüz yapısındaki keskin hatların ve ifadelerin korunması gerekmektedir. Aksi durumda kadınsı görünüm ortaya çıkabilir. Bu nedenle brotox işleminin uzman kişilerce yapılması gerekmektedir.

Brotox Nedir

Brotox Nedir

Brotox Özellikleri Nelerdir?

Erkeklerin brotox tedavisindeki amacı genç görünmekten ziyade daha iyi, daha çekici, dinlenmiş ve fit görünmektir. İş hayatının uzaması, prezantabl ve enerjik görünme gereklilikleri gibi nedenler erkekleri brotks uygulamasına yönlendirmektedir. Erkeklerde brotox işleminin en çok uygulandığı bölgelerden biri de koltuk altı. Koltuk altı botoksu sayesinde erkeklerdeki terleme sorunu da engellenmiş oluyor.

Brotox, kalıcı olmamakla birlikte yılda 2 kez uygulanan bir operasyondur. Brotox’ta kullanılan enjeksiyonlar da yine clostridum botulinum bakterisinden üretilen saflaştırılmış bir proteindir. Düşük doz ve minimal uygulamalarla gerçekleştirilen güvenirliği ispatlanmış bir estetik operasyondur.

Hasta Sağlık

Hasta Sağlık sitesinde alanında uzman hekimlerin, diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin ve psikologların görüşlerine yer veriyoruz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!