Boyalı Saçlar İçin Bakım Önerileri Nelerdir

 Boyalı Saçlar İçin Bakım Önerileri Nelerdir

Boyalı Saçlar İçin Bakım Önerileri Nelerdir

Hepimizin sorunu olan kuru ve yıpranmış boyalı saçlara artık son veriyoruz. Boya da her ne kadar doğal bile olsa kimyasal maddeler mevcuttur. Ayrıca saçımıza uyguladığımız ısı araçları ile de birleşince saçlar daha çok yıpranır. Elbette sizlere bu işlemleri yapmayın diyemiyoruz. Ama saçlarınıza belirli aralıklarla bakım yapabilirsiniz. Bu bakım saçlarınızı güçlendirecektir ve yıpranmasını önleyecektir. Saçlarda bulunan kırıklar yüzünden artık saç kestirmek yok bakımla bunun üstesinden geleceksiniz ve bakımlı boyalı saçın olabileceğini kanıtlayacaksınız. Kozmetik marketlerinde de bulunan maskeler ve bakı

Boyalı Saçlar İçin Bakım Önerileri Nelerdir

Boyalı Saçlar İçin Bakım Önerileri Nelerdir

m ürünleri vardır. Ama be size birkaç ip ucu ile doğal yoldan bu yıpranmayı önleyeceğinizi anlatacağım.

 

Avokado Maskesi İle Sağlıklı Görünen Saçlar

Avokado bildiğiniz üzere çok sağlıklı bir meyvedir. Saçı yıpranmaktan korur, onarır ve besler. Aynı zamanda saçınıza ekstra parlaklık verecektir. Saç uçlarına uygulanması taktirde kırıkları onaracak ve mevcut olan sertliği yumuşatacaktır. Bu avokado maskesi hazırlanışı oldukça basittir. Öncelikle 1 adet olgun avokadoyu alın ve püre haline getirin. İki tatlı kaşığı buğday tohumunun yağı. Bunları iyice karıştırıp homojen hale getirin. Bu maskede yapmanız gereken bir başka şey de masaj yaparak uygulamaktır. Masaj yaparak uyguladıktan sonra bir – bir buçuk saat bekletin ve ılık su ile yıkayın.

Aloe Vera Ve Bira Maskesinin Saça Yararı

Bira içinde olan maddeden dolayı saçı onarır ve parlaklık verir. Bu maskenin yapımı oldukça basittir. İhtiyacınız olan şeyler yarım su bardağı bira ve 3 aloe veranın özü. Bunları karıştırıp üzerine 2 tatlı kaşığı zeytin yağı ekleyerek saçınıza masaj yaparak uygulayın. 20 dakika masaj yaptıktan sonra 15 dakika bekletin. Daha sonra yıkayarak durulayın. Bunu haftada 2 ya da 3 kez yapın. Bu maskeyi birçok ünlü de yapmaktadır.

Badem Yağı İle Yapılan Saç Maskesi

Badem yağı maskesi boyalı ve yıpranmış saçlara bakım yapar ve dolgunluk verir. Bu maske çok beğenilen ve kullanılan bir maskedir. Yapımı da oldukça basittir. 1 tane muz ve 1 tatlı kaşığı badem yağı gerekli. Muzu ezerek badem yağı ile karıştırın. Her maske gibi masaj yaparak uygulanır. Maske 1 saat bekletilebilir. Haftada 1 uygulanması önerilir.

Sarı Renge Boyalı Saçlar İçin Maskeler

Sarı renkte boyalı saçlar İçin 2 özel maske mevcut. Sarı saç rengine gelebilmesi için saç defalarca işlem görmekte. Açılma işlemleri boya işlemleri derken saç yıpranır. Bu yüzden sık sık maske yaparak canlandırıp parlatılmalıdır saç.

İlk maskemiz zeytin yağı maskesi; Yarım su bardağı zeytinyağı, iki yemek kaşığı bal, bir silme tatlı kaşığı tarçını iyice karıştırın ve saçınıza kökten uca uygulayın 1 saat bekleyin daha sonra durulayın. Haftada en az 2 kere uygulayın daha parlak ve canlı saçlara sahip olun.

İkinci maskemiz ise biberiye maskesi; Bu maske yıpranmış ve incelmiş saçar için birebir çözümdür. Sarı saçların daha sağlıklı uzaması için yapılır. Yapmanız gereken tek şey bir yemek kaşığı biberiye yağı ile 4 yemek kaşığı zeytinyağını bir kap içerisinde karıştırın ve dipten uca uygulayın yarım saat beklettikten sonra iyice durulayın. Haftada bir bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

Kızıl Renge Boyalı Saçalar İçin Maske

Herkesin bildiği üzere kızıl saç çokça akması ile bilinir. Havluları, yastık kılıflarını boyayan ve bu yüzden 15 günde bir tekrar boyanması gerekir. Bu da saçların çokça yıpranmasına sebep olur. Bu yüzden sık sık boyamak yerine vereceğimiz çözüm ile boya periyodunuzu azaltabilirsiniz. Bu mucizevi çözüm ise kızılcık suyu. Saçımızı iyice yıkadıktan sonra kızılcık suyunu saça döküp 15 dakika bekletin. Daha sonra şampuan sürülmeden yalnızca su ile durulayın. Bunu her duş aldıktan sonra tekrarlayın. Ya da haftada 2 kez uygulayın. Duruladıktan sonra bakım kremi ile kremleyebilirsiniz.

Boyalı Saçlar İçin Yapılacak Şeyler

İlk önce saçınızı sık sık yıkamayın. Saç bazen kendi ürettiği yağa ihtiyaç duyar böylece daha sağlıklı olur. Saçınıza daha az ısı uygulamaya çalışın ısı uygulanmamış saçlar daima daha çok yıpranmış ve solmuştur. Bunları yapıp bir de bakım maskeleri ile destekler iseniz daha sağlıklı, gür ve parlak saçlara sahip olursunuz.

Hasta Sağlık

Hasta Sağlık sitesinde alanında uzman hekimlerin, diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin ve psikologların görüşlerine yer veriyoruz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!