Boy Uzatma Yöntemleri

 Boy Uzatma Yöntemleri

Boy Uzatma Yöntemleri

Kısa boy, çoğu insanı rahatsız eden bir durumdur. Birçok insan bu durumdan rahatsız olsa da çok fazla dile getiremez. Ama boy kısalığı ya da uzunluğu genel olarak genetikle ilgili diyebiliriz. Bunun yanı sıra düzenli yapılan spor, sağlıklı beslenme ile kısa bir boya sahip olmazsınız. Yani anne ve babalarınızın boyundan daha uzun bir boya sahip olabilirsiniz. Bebeklikten itibaren, ergenliğin sonuna kadar boy uzamaya devam eder. Sizde bu uzama esnasında sağlıklı besinler tüketerek, doğru ve düzenli bir uyku, egzersizler ve çevresel faktörlere dikkat ederek, boyunuzun uzamasına yardımcı olabilirsiniz.

Boy uzamasında en önemli etkenlerden birisi, yapılan egzersizlerdir. Sportif ve sağlıklı beslenen bir insan ile hiç spor yapmayan bir insan arasındaki boy farkı, gözle görülecek derecededir. Her egzersiz boy uzatmaz. Boyunuzun uzaması için bazı özel egzersizlere ihtiyacınız vardır.

Doğal yollarla boy uzatmak için hayatınıza vitaminleri sokmaya başlayın. Normalden kısa bir boya sahipseniz, vitaminleri daha da arttırmalısınız. Rutin, sağlıksız, sporsuz ve düzenli bir uyku olmadan boyunuzun uzamasını beklemeyin. Bu sadece şu gibi durumlarda olabilir. Anne ve babanın boyları normalin üzerinde yani uzun boylu ise, genetik olarak sende uzatabilirsin. Ancak normal boylarda olan anne ve babaya sahipsen boyunu uzatmak için bu yöntemleri uygulayabilirsin.

Kısa Boylu İnsanların Tüketmesi Gereken Bazı Gıdalar

Kısa boylu insanların en çok tüketmesi gereken kalsiyum. Kalsiyum içeren gıdaları hayatımıza sokup, sağlıksız gıdalardan uzak durmalısınız. Ergenlik döneminde sağlıklı besinler tüketmekte fayda var. Bu dönemde hızla boyumuz uzamaya başlar. Balığın boy uzatmada ki etkisi herkes tarafından bilinir. Hafta da en az iki kere balık tüketmelisiniz. Bunun yanı sıra yoğurt, peynir ve sütü hayatımızdan hiç eksik etmemeliyiz.

Ergenlik döneminde boy kısalığı, depresyona sebep olabilir. Asla takıntı haline getirmeyiniz. Çünkü ergenlik sürekli değişim demek. Bilinçli anne ve babalar ile bireyin olduğundan 5 cm kadar uzaması mümkün olabilir.
Boy Uzatma Yöntemleri

Ergenlik dönemini tamamlamış ve artık hala kendinizi kısa olarak görüyorsanız, yaklaşık olarak boyunuzu 5 cm kadar uzatmanız mümkün. Bunun için de plates yapabilirsiniz. Plates yapan insanların omurgaları daha esnek gözüktüğünden, boylarında da 2-3 cm kadar uzun görünebilirler. Platesi bir spor merkezinde, uzman eşliğinde yapmalısınız. Aksi takdirde fayda sağlayayım derken, kendinize zarar verebilirsiniz.

Boy Uzatmak için Neler Yapabiliriz?

Boy kısalığını fazlası ile takıntı yapıyorsanız, o halde doğal kürler uygulayabilirsiniz. Doğal yollarla boyunuzu uzatabilirsiniz. Bir de dizlere yapılan çivileme yöntemi ile boy uzatmak mümkün. Ama biz bunu asla önermiyoruz. Çünkü bir kaç yıl bu yöntemle sıkıntı yaşamazsınız, daha sonra fazlasıyla vücudunuza zarar verebilir.

Hasta Sağlık

Hasta Sağlık sitesinde alanında uzman hekimlerin, diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin ve psikologların görüşlerine yer veriyoruz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!