Boy Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

 Boy Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Çoğu insan boylarının uzamamasını genetik sebeplere bağlarlar. Aslında bunda da çok haksız kalır yanları yoktur. Pek tabi ki genler boy uzamasında etkilidir. Ne yazık ki bu tarz genetik durumları kontrol altına alamayız. Ama kontrolümüz altında olan belli başlı yöntemlerde halihazırda bulunmaktadır. Hatta erkeklerde 21, bayanlarda 18 yaşından sonra boy uzamasının imkansız olduğu düşünülür. Fakat bu durum tamamen farklıdır. Kısacası hangi yaşta olursanız olun, sorunsuz bir şekilde boyunuzu uzatmanız mümkündür. Tek yapmanız gereken doğru yöntemleri kullanmaktır. Bu yöntemleri bilmeniz pek çok açıdan size fayda sağlayacaktır. Bu sayede daha hızlı bir şekilde istediğiniz boy seviyesine gelecek ve yaşamınız çok daha rahat bir hale gelecektir.

Yaşam Tarzınızı Düzene Sokun

Düzenli bir yaşantıya sahip olmanız pek çok açıdan size yardımcı olacaktır. Uyku saatlerinizin düzene girmesi, boy uzatma tekniklerini uygulayacağınız egzersiz zamanlarınızın olması ve beslenmenize güzel bir şekilde dikkat etmeniz çok daha hızlı bir şekilde boyunuzun uzamasını sağlayacaktır. Kısacası yaşamınız ile ilgili her türlü olayı belli bir düzen içerisine sokmanız gerekmektedir. Bu şekilde vücudunuz belli bir ritme girecek ve bu ritim eşliğinde çok daha kolay bir şekilde gelişmeye başlayacaktır. Bu şekilde düzenli bir hayat tarzına sahip olan insanların kendi aile fertlerinden bile daha uzun olduğunu gösteren pek çok delilde vardır. Kısacası düzenli yaşam bu konuda ilk dikkat etmeniz gereken kısımdır.

Uykunuzu Gerektiği Kadar Alın

İyi bir uyku çok büyük önem taşımaktadır. Bazıları 8 saat uykunun boy uzamasında yeterli olduğunu söylemektedir. Bu hemen hemen doğru olsa da şu şekilde belirtilmelidir. Yeteri kadar gece uyumak boy uzamasını sağlayacaktır. Yani 8 saat uyku yerine geceleri 8 saat uyku daha mantıklı olacaktır. Uyku düzeni olan ve yeterince uyuyan insanların hipofiz bezleri daha fazla çalışır. Hipofiz bezleri de büyüme hormonu salgıladığı için çok daha rahat bir şekilde gelişmenize yardımcı olur.

Sportif Bir Yaşama Sahip Olun

Ne kadar sportif bir yaşama sahip olursanız yani vücudunuzu ne kadar çok hareketli tutarsanız, o kadar fazla büyüme hormonu salgılarsınız. Özellikle vücudunuzu daha gergin bir hale sokacağınız egzersiz hareketlerini yapmanız bu konuda oldukça işinize yarayacaktır. Bunlara dikkat ettiğiniz sürece boy uzamanızda ciddi bir artış olduğunu hemen fark edeceksiniz. Kısacası gerek günlük yaşantınızda gerekse de özel olarak egzersizlerinize ayırdığınız zamanda hareketli olmanız büyük önem taşımaktadır. Bu sayede çok daha hızlı bir şekilde boy uzatılabilmektedir.

Beslenmenin Boy Uzamasındaki Önemi

Bundan yaklaşık 50 yıl kadar önce Koreliler ve Çinliler yaklaşık olarak 10 santimetre daha kısaydılar. Yani genel olarak bu ülkelerin halklarının boy oranları şimdikinden 10 santimetre azdı. Bunun sebebi ise beslenmeydi. Günümüzde bu insanlar daha düzenli bir şekilde beslendikleri için boy oranlarında da artış meydana geldi. Kısacası beslenmenin boy uzamasındaki önemi oldukça fazladır.

Protein, kalsiyum, C vitamini ve D vitamini içeren besinler boy uzamasında oldukça etkilidirler. Bunun yanında yağlı, asitli ve kafein içeren ürünlerde boy uzamasında bir o kadar zararlıdır. Bu yüzden beslenme alışkanlığınızı düzeltmeniz ve kendinizi belli bir standarda sokmanız gerekir. Ancak bu şekilde boyunuzu istediğiniz oranda uzatabilirsiniz.

Sizlere verdiğimiz tüm boy uzatma yöntemleri düzgün bir şekilde uygulandığında da maksimum performans sağlayacaktır. Bu sayede boyunuzun uzaması için gerekli olan zaman daha az olacaktır. Bu yüzden bu konuda dikkatli davranarak tüm maddeleri tek tek anlamanız ve anladıktan sonra uygulamaya koymanız büyük önem taşımaktadır.

Hasta Sağlık

Hasta Sağlık sitesinde alanında uzman hekimlerin, diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin ve psikologların görüşlerine yer veriyoruz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!