Bambu Diş Fırçası Özellikleri ve Fiyatı

 Bambu Diş Fırçası Özellikleri ve Fiyatı

Her geçen gün popülerliğini artıran bambu diş fırçası hem sağlıklı hem de çevre dostu olması nedeniyle sıkça tercih ediliyor. Bambu diş fırçası özellikleri hakkında bilgiler derlediğimiz bu yazıda humble brush olarak da bilinen bu ürünlerle ilgili merak ettiklerinizi bulabilirsiniz.

Plastik diş fırçaları, ekolojik ayakizi konusunda doğada çok uzun süre içerisinde yok oluyor. Bambu diş fırçası ise toprakta çok daha kısa bir süre içerisinde çözülüyor. Bu nedenle bambu diş fırçaları, doğa dostu özellikleriyle öne çıkıyorlar. Elektrikli diş fırçaları ise hem pil ihtiyacından hem de kırılmaya meyilli yapısından dolayı bambunun alternatifi olamıyor.

Bambu Diş Fırçası Özellikleri

Bambu diş fırçaları, aslında yeni bir buluş değil. İlk olarak 7.yüzyılda kullanılmaya başlayan bu ürünler sayesinde insanlar, tahta diş fırçası ve hayvan kılı kullanarak yaptıkları aletlerle dişlerini fırçalamaya başladı. İnsanlar, diş fırçası bulunmadan önce kıyafet, kireç taşı ve tuz gibi şeylerle dişlerini temizliyorlardı. Bambu bitkisinin hızlı büyümesi, bambunun daha çok kullanılmasını sağladı. Bu sayede bambu diş fırçaları hayatımıza girmiş oldu.

Bambu diş fırçası özellikleri, genel olarak şöyle sıralanabilir:

  • Çevre dostudur,
  • Bambu hızlı büyüyen bir bitki olduğu için tükenmez,
  • Çok hafiftir,
  • Antibakteriyeldir,
  • Mikrop öldürücü özelliği vardır,
  • Ucuzdur,
  • Lekelere karşı etkilidir,
  • Vegandır.

Bambu Diş Fırçası Fiyatları

Bambu diş fırçası özellikleri arasında fiyatının da büyük önemi var elbette. Birçok plastik diş fırçasına göre çok daha hesaplı olan bambu diş fırçalarını 15₺ – 30₺ arasında fiyatlara satın almak mümkün. İnternet üzerinden Gittigidiyor, Hepsiburada, n11 ve Trendyol gibi birçok sitede ürünün satışı bulunuyor.

Hasta Sağlık

Hasta Sağlık sitesinde alanında uzman hekimlerin, diyetisyenlerin, fizyoterapistlerin ve psikologların görüşlerine yer veriyoruz.
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!